Home जिल्ला समाचार यसवर्ष देउँसी भैलो नखेल्नु प्र.जि.अ. पौडेल

यसवर्ष देउँसी भैलो नखेल्नु प्र.जि.अ. पौडेल

कार्तिक २१ कपिलवस्तु
तिहार नजिकिन लागे सँगै जिल्ला प्रशासन कार्यालय कपिलवस्तुले यसवर्ष देउँसी भैलो नखेल्न आग्रह गरको छ । औपचारीक सूचना आईतबार प्रकाशन गर्ने तयारी गरेको जिल्ला प्रशासनले कोरोनाको जोखिम कपिलवस्तुमा कायमै रहेका कारण यस वर्ष दशै जस्तै तिहार पनि सामान्य किसिमले मनाउन आग्रह गरको हो । प्रमूख जिल्ला अधिकारी दिर्घनारायण पौडेलले ई–साझाकुरा डट कमसगँ कुरा गदैँ भन्नुभयो तिहारको समयमा देउसी भैलो खेल्न प्रतिबन्ध नै नलगाए पनि सामान्य किसिमले मनाउन आग्रह गरिएको उहँको भनाई छ ।कपिलवस्तु जिल्ला कोभिड १९ को उच्च जोखिममा रहेको बताउँदै प्रमुख जिल्ला अधिकारी पौडेलले सके सम्म देउँसीका कार्यक्रम आयोजना नगर्ने र गर्नै पर्ने भए २५ जना भन्दा बढी भेला नहुने गरी आयोजना गर्न सकिने बताउनुभयो ।


अझै पनि कोरोनाका महामारीले एक अर्का सँग डर मान्नुपर्ने स्थिति भएका कारण देउँसीका नाममा गरिएको लापरवाहीले अर्काे संकट उत्पन्न हुन सक्ने हुँदा सकभर भैलो नखेल्न उहाँले आग्रह पनि गर्नुभयो । यस्तै तिहारका बेला भारतीय बजारबाट आयात हुने पटका जन्य पदार्थ र वस्तुहरुको पूर्ण रुपमा रोक लगाइएको भन्दै उहाँले जिल्ला भित्र भेटिए जफत गरिने र कानुन अनुसार कार्वाही पनि गरिने बताउनुभयो । त्यस्तै जुवातास खेल्ने, पटका, आतिशवाजी र भुइचम्मा जस्ता विस्फोटक पदार्थ बिक्री र प्रयोग नगर्न पनि प्रशासन कार्यालयले आग्रह गरेको छ । धार्मिक स्थल जस्तै चर्च, मस्जिद, गुम्बाहरुमा भेला भई कार्यक्रम गर्ने, प्रार्थना गर्ने, संगती गर्ने काम पनि सकभर नगर्न प्रमूख जिल्ला अधिकारी पौडेलले आग्रह गर्नुभएको छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

कपिलवस्तुमा कोरोना संक्रमितको संख्या निरन्तर घटदै

१ सय ५९ जना सकृय संक्रमित कपिलवस्तु ५ असारकपिलवसतुमा सकृय कोरोना सक्रमितको सख्या निरनतर घटदै गएको छ । स्वास्थ्य कार्यालय अनुसार शनिवार...

दोस्रो लहरमा रुपन्देहीमा ३१९ संक्रमितको मृत्यु, ।।

३० देखि ४९ वर्ष समूहका मात्रै २९ प्रतिशत ।।असार ५, भैरहवा–रुपन्देहीमा कोरोना भाइरस संक्रमणबाट हाल सम्म ४७६ जना कोरोना संक्रमितको मृत्यु भएको...

नेविसंघ र तरुण दल विपन्नको सहयोगमा जुट्दै ।।

५ असार कपिलवस्तु ।विपद् होस या अन्य समस्या समुदायमा देखिन साथ नेविसंघ र नेपाल तरुण दलका प्रतिनिधि समुदायमा पुने गर्दछन् ।विश्वभर...

प्रांगारिक खेती प्रर्बद्धन गर्न वाणगंगा २ का महिला कृषक समूहलाई उपकरण हस्तान्तरण ।।

पार्बती आचार्य कपिलवस्तु, ५ असार ।बाणगंगा नगरपालिका वडा नं. २ गोबडीहवास्थित ज्योती महिला कृषक समूहमा सञ्चालन भैरहेको...

Recent Comments