Home खेलकुद पाँचौं पटक आईपीएलको उपाधि मुम्बईलाई

पाँचौं पटक आईपीएलको उपाधि मुम्बईलाई

काठमाडौै २६ कार्तिक
मुम्बई इन्डियन्सले इन्डियन प्रिमियर लिगको उपाधि जितेको छ। १३औँ आईपीएलको फाइनलमा दिल्लीलाई पाँच विकेटले हराउँदै मुम्बईले पाचौँ पटक उपाधि जितेको हो। मुम्बईको यो लगातार दोस्रो उपाधि हो। गत वर्षको आईपीएल फाइनलमा मुम्बईले चेन्नाई सुपर किङ्सलाई पराजित गरेको थियो।

१३औँ संस्करणको विजेता भएसँगै मुम्बई आईपीएल उपाधि सर्वाधिक पाँच पटक जित्ने टोली भएको छ। यसअघि मुम्बईले सन् २०१३, २०१५, २०१७ र २०१९ मा आईपीएल उपाधि जितेको थियो। फाइनलमा खेलमा दिल्लीले दिएको १५७ रनको लक्ष्य मुम्बईले १८ दशमदव ४ ओभरमा पाँच विकेटको क्षतिमा भेट्टायो। उसका ओपनर रोहित शर्मा र क्विन्टन डि कोकले गतिलो शुरुआत दिलाए।

उनीहरुले चार ओभरमा नै ४५ रन जोडेका थिए। १२ बलमा २० रन जोडेका डि कोक पाचौँ ओभरको पहिलो बलमा आउट भए। कप्तान रोहित शर्माले भने ५१ बलमा ६८ रन बनाए। उनले पाँच चौका र चार छक्का प्रहार गरे। अर्का ब्याट्स्म्यान इशान किसानले १९ बलमा ३३ रन बनाए।दिल्लीका लागि एनरिक नोत्र्जेले दुई तथा कागिसो राबाडा र मार्कस स्टोइनिसले एक एक विकेट लिए।

यसअघि टस जितेर पहिला ब्याटिङ गरेको दिल्लीले २० ओभरमा सात विकेट गुमाइ १५६ रन बनाएको थियो। दिल्लीको शुरुआत निकै खराब भयो। उसका ओपनर मार्कस स्टोइनिस खाता नखोली इनिङको पहिलो बलमा नै बाहिरिए। उनलाई ट्रेन्ड बोल्टले आउट गरेका थिए।मध्यक्रममा ब्याटिङ गर्ने अलराउन्डर स्टोइनिसलाई दोस्रो क्वालिफायरबाट दिल्लीले ओपनिङमा ल्याएको थियो। यो सिजन निकै राम्रो प्रदर्शन गरेका ओपनर शिखर धवन पनि चल्न सकेनन्। उनले १३ बलमा १५ रन मात्र बनाए। दिल्लीले २२ रनमा तीन विकेट गुमाएको थियो।कप्तान श्रेयस ऐयर र रिसव पन्तले दिल्लीको ब्याटिङ् सम्हालेका थिए। उनीहरुले चौथो विकेटका लागि ९६ रनको साझेदारी गरे। पन्त ५६ रनमा बाहिरिए भने ऐयरले अविजित ६५ रन बनाए। तर, दिल्लीले बनाएको योगफल जितका लागि पर्याप्त भएन।

यो सिजन भएका चारै खेलमा दिल्ली मुम्बईसँग पराजित भयो। मुम्बई र दिल्लीले लिगचरणमा दुई खेलसहित पहिलो क्वालिफायरमा पनि प्रतिष्पर्धा गरेका थिए। सबै खेलमा मुम्बईले दिल्लीविरुद्ध सजिलो जित हात पारेको थियो।
यता दिल्ली पहिलोपटक आईपीएलको फाइनलमा पुगेको थियो। तर, उपाधि जित्ने सपना भने पूरा हुन सकेन। दिल्ली टीममा नेपाली स्पिनर सन्दीप लामिछाने पनि आबद्ध थिए। उनले कुनै पनि खेल खेल्न पाएनन्। लगातार तेस्रो सिजन दिल्लीबाट आईपीएल खेल्न गएका उनी एक खेल नखेली फर्किनु परेको यो पहिलो पटक हो।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

कपिलवस्तुमा कोरोना संक्रमितको संख्या निरन्तर घटदै

१ सय ५९ जना सकृय संक्रमित कपिलवस्तु ५ असारकपिलवसतुमा सकृय कोरोना सक्रमितको सख्या निरनतर घटदै गएको छ । स्वास्थ्य कार्यालय अनुसार शनिवार...

दोस्रो लहरमा रुपन्देहीमा ३१९ संक्रमितको मृत्यु, ।।

३० देखि ४९ वर्ष समूहका मात्रै २९ प्रतिशत ।।असार ५, भैरहवा–रुपन्देहीमा कोरोना भाइरस संक्रमणबाट हाल सम्म ४७६ जना कोरोना संक्रमितको मृत्यु भएको...

नेविसंघ र तरुण दल विपन्नको सहयोगमा जुट्दै ।।

५ असार कपिलवस्तु ।विपद् होस या अन्य समस्या समुदायमा देखिन साथ नेविसंघ र नेपाल तरुण दलका प्रतिनिधि समुदायमा पुने गर्दछन् ।विश्वभर...

प्रांगारिक खेती प्रर्बद्धन गर्न वाणगंगा २ का महिला कृषक समूहलाई उपकरण हस्तान्तरण ।।

पार्बती आचार्य कपिलवस्तु, ५ असार ।बाणगंगा नगरपालिका वडा नं. २ गोबडीहवास्थित ज्योती महिला कृषक समूहमा सञ्चालन भैरहेको...

Recent Comments