Home खेलकुद पाँचौं पटक आईपीएलको उपाधि मुम्बईलाई

पाँचौं पटक आईपीएलको उपाधि मुम्बईलाई

काठमाडौै २६ कार्तिक
मुम्बई इन्डियन्सले इन्डियन प्रिमियर लिगको उपाधि जितेको छ। १३औँ आईपीएलको फाइनलमा दिल्लीलाई पाँच विकेटले हराउँदै मुम्बईले पाचौँ पटक उपाधि जितेको हो। मुम्बईको यो लगातार दोस्रो उपाधि हो। गत वर्षको आईपीएल फाइनलमा मुम्बईले चेन्नाई सुपर किङ्सलाई पराजित गरेको थियो।

१३औँ संस्करणको विजेता भएसँगै मुम्बई आईपीएल उपाधि सर्वाधिक पाँच पटक जित्ने टोली भएको छ। यसअघि मुम्बईले सन् २०१३, २०१५, २०१७ र २०१९ मा आईपीएल उपाधि जितेको थियो। फाइनलमा खेलमा दिल्लीले दिएको १५७ रनको लक्ष्य मुम्बईले १८ दशमदव ४ ओभरमा पाँच विकेटको क्षतिमा भेट्टायो। उसका ओपनर रोहित शर्मा र क्विन्टन डि कोकले गतिलो शुरुआत दिलाए।

उनीहरुले चार ओभरमा नै ४५ रन जोडेका थिए। १२ बलमा २० रन जोडेका डि कोक पाचौँ ओभरको पहिलो बलमा आउट भए। कप्तान रोहित शर्माले भने ५१ बलमा ६८ रन बनाए। उनले पाँच चौका र चार छक्का प्रहार गरे। अर्का ब्याट्स्म्यान इशान किसानले १९ बलमा ३३ रन बनाए।दिल्लीका लागि एनरिक नोत्र्जेले दुई तथा कागिसो राबाडा र मार्कस स्टोइनिसले एक एक विकेट लिए।

यसअघि टस जितेर पहिला ब्याटिङ गरेको दिल्लीले २० ओभरमा सात विकेट गुमाइ १५६ रन बनाएको थियो। दिल्लीको शुरुआत निकै खराब भयो। उसका ओपनर मार्कस स्टोइनिस खाता नखोली इनिङको पहिलो बलमा नै बाहिरिए। उनलाई ट्रेन्ड बोल्टले आउट गरेका थिए।मध्यक्रममा ब्याटिङ गर्ने अलराउन्डर स्टोइनिसलाई दोस्रो क्वालिफायरबाट दिल्लीले ओपनिङमा ल्याएको थियो। यो सिजन निकै राम्रो प्रदर्शन गरेका ओपनर शिखर धवन पनि चल्न सकेनन्। उनले १३ बलमा १५ रन मात्र बनाए। दिल्लीले २२ रनमा तीन विकेट गुमाएको थियो।कप्तान श्रेयस ऐयर र रिसव पन्तले दिल्लीको ब्याटिङ् सम्हालेका थिए। उनीहरुले चौथो विकेटका लागि ९६ रनको साझेदारी गरे। पन्त ५६ रनमा बाहिरिए भने ऐयरले अविजित ६५ रन बनाए। तर, दिल्लीले बनाएको योगफल जितका लागि पर्याप्त भएन।

यो सिजन भएका चारै खेलमा दिल्ली मुम्बईसँग पराजित भयो। मुम्बई र दिल्लीले लिगचरणमा दुई खेलसहित पहिलो क्वालिफायरमा पनि प्रतिष्पर्धा गरेका थिए। सबै खेलमा मुम्बईले दिल्लीविरुद्ध सजिलो जित हात पारेको थियो।
यता दिल्ली पहिलोपटक आईपीएलको फाइनलमा पुगेको थियो। तर, उपाधि जित्ने सपना भने पूरा हुन सकेन। दिल्ली टीममा नेपाली स्पिनर सन्दीप लामिछाने पनि आबद्ध थिए। उनले कुनै पनि खेल खेल्न पाएनन्। लगातार तेस्रो सिजन दिल्लीबाट आईपीएल खेल्न गएका उनी एक खेल नखेली फर्किनु परेको यो पहिलो पटक हो।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

नेपाली महिलाको कपडा च्यातिदिएपछि सिमामा प्रदर्शन

भैरहवा २० फागुन ।  हिजो साझ भारतीय सिमा सुरक्षा बलका प्रहरीले स्थानीय महिलाको कपडा च्यातिदिएपछि नेपाल भारत...

सन्धिखर्क नगरपालिकाले कृषकलाई बिना धितो कृषि ऋण प्रदान गर्ने ।।

अर्घाखाँची १९ फागुनसन्धिखर्क नगरपालिकाले व्यावसायिक कृषि गर्ने कृषकहरुलाई बिना धितो सुलभ ब्याजदरमा कृषि ऋण प्रदान गर्ने भएको छ । विदेशबाट फर्किएका र...

अमेरिका र मेक्सिकोको सीमा क्षेत्रमा दुर्घटनामा १३को मृत्यु

काठमाडौ :  अमेरिका र मेक्सिकोको सीमा क्षेत्रमा भएको एक सवारी दुर्घटनामा कम्तिमा १३ जनाको मृत्यु भएको छ।उनीहरुमध्ये १०...

म्यानमारमा सुरक्षाफौजको गोली लागेर ३८ जनाको मृत्यु

काठमाडौं :  म्यानमारमा लोकतन्त्रमाथि कू गरेको सैनिक शासक क्रुर बन्दै गएको छ। प्रजातन्त्रका पक्षमा सहभागी प्रदर्शनकारीमाथि सुरक्षा फौजले गरेको...

Recent Comments