Home जिल्ला समाचार सिँचाई तर्फ बजेट केन्द्रित गरेपछि कृषकहरु खुसि ।

सिँचाई तर्फ बजेट केन्द्रित गरेपछि कृषकहरु खुसि ।

ओम प्रकाश पौडेल, २६ कार्तिक, कपिलवस्तु ।
वाणगंगा नगरपालिकाकै समृद्ध वडा मध्येको एक वाणगंगा ४ कपिलवस्तुले यस आर्थिक वर्ष वडाको बजेट सिँचाई तर्फ लक्षित गरेर योजना कार्यान्वयन गरिरहेको प्रति स्थानियहरु खुशी भएका छन् । “वडाले यस आर्थिक वर्षमा कृषी प्रर्वद्धनका लागि सिँचाई कुलो निर्माण तर्फ आफ्नो बजेटको मुख्य अंस खर्च गर्ने जुन काम गरेको छ यो एकदम स्रहानिय छ । यसै गरि कृषि क्षेत्रको प्रर्वद्धन हुने कार्य गरेमा राष्ट्र समृद्ध बन्छ जस्तो लाग्छ मलाई । वडाध्यक्ष लगायतको जन प्रतिनिधिहरुको यो कार्यले उहाँहरुको थप उचाई बढेको छ । ” वाणगंगा ४ का मिलन चालिसेले भन्नु भयो ।

त्यस क्षेत्रका खेतियोग्य जमिनमा सिंचाई सुविधा मिलाई कृषि उत्पादनमा वृद्धि गर्न र वडाको दीगो विकासका लागि नाली निर्माण कार्य गर्न वडाले ६० लाख रुपैयाँ बिनियोजन गरेको हो । चालु आर्थिक वर्षका कार्यक्रम अन्तर्गत सो कार्य हाल अगाडी बढिरेहेको छ । कोरोनाको महामारीका कारण विचमा केहि सुस्ताएको भएपनि अहिले सम्म सो कार्य झण्डै २५ प्रतिशत पुरा भैसकेको वडा सदस्य चित्र बहादुर खाणले बताउनु भयो ।

“पहिले सडक पिच गर्ने अनि मात्रै सडक छेउका नाली बनाउँदा सडक छिटै भत्किने गरेकोले यस वर्ष सिंचाईका साथ साथै अन्य नाली निर्माण तर्फ बजेट केन्द्रित गरिएको छ । फेरि सिंचाई तर्फ प्रत्येक वर्ष बनाएको कुलो भत्किएर कृषकहरुले कुलाई गरिरहन पर्ने सास्ती भोगि रहेको पनि थिए । अब यो कार्य सम्पन्न भएपछि कृषकहरुको शास्ती पनि हट्ने छ । हो त्यहि भएर हामीले यी योजनाहरु यस आर्थिक वर्षमा कार्यान्वयनमा ल्याएको हौँ, यस प्रति वडाबासिको साथ सम।र्थन र सहयोग रहेको छ” वडाध्यक्ष गणेश क्षेत्रीले भन्नुभयो ।
वडाले दरखास्त मर्थि पक्कि कुलो निर्माण, होराइजन स्कुल हुँदै गएको कुलो निर्माण र वडा भित्रका विभिन्न सडक छेउमा नाली निर्माणमा २०।२० लाख रुपैयाँका दरले ६० लाख रुपैयाँ विनियोजन गरेको वडा कार्यालयले जनाएको छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपाल द्वारा ईद उल अज़हां(बकरा ईद)को शुभकामना व्यक्त

कृष्णनगर, कपिलवस्तु मुस्लिम धर्मावलंबी हरूले मनाउने महत्वपूर्ण चाड बकर इदको उपलक्ष्यमा राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपालका...

बकर इदमा सार्वजनिक बिदा दिने मन्त्रिपरिषद्को निर्णयको राष्ट्रीय मदरसा संघ द्वारा स्वागत

कृष्णनगर, कपिलवस्तु सरकारले साउन ६ गते सार्वजनिक बिदा दिएको छ। सोमबार बसेको मन्त्रिपरिषद्को बैठकले मुस्लिम...

मर्कजे अहले सुन्नत दरगाहें आला हजरत बरेलीको सहयोगले नेपालको गरिब परिवारमा राहत वितरण

कृष्णनगर/कपिलवस्तु कपिलवस्तुको कृष्णनगरमा रहेको अल जामियातुल बरकातिया लिलबनातमा कृष्णानगर नगरपालिका कोरोना प्रभावित गरिब पीड़ित असहाय...

Recent Comments