Home जिल्ला समाचार वाणगंगामा पनि सुरु भयो लैंगिक हिंसा विरुद्धको १६ दिने अभियान ।।

वाणगंगामा पनि सुरु भयो लैंगिक हिंसा विरुद्धको १६ दिने अभियान ।।

कपिलवस्तु १० मंसिर ।
वाणगंगा नगरपालिकामा पनि लैंगिक हिंसा विरुद्धको १६ दिने अभियान कार्यक्रमको शुरुवात गरिएको छ । कार्यक्रम सुरु गर्दै नगर प्रमुख मंगल प्रसाद थारुले नगरका कोही पनि महिलालाई हिंसा हुन नदिने गरि विभिन्न कार्यक्रमहरु गरिने बताउनु भएको छ । नगरभित्रका सबै महिलाहरुको अवस्था पहिचान गरि विभिन्न सिपमुलक कार्यक्रम गर्दे आएको समेत उहाँले बताउनु भयो । कार्यक्रममा बोल्दै नगरका उपमेयर चक्रपाणी अर्यालले महिलाहरुलाई सक्षम बनाउने कार्यमा नगरपालिका लागि परेको बताउनु भयो ।

    कार्यक्रममा बोल्दै प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत गेहेन्द्र बहादुर डाँगीले नगरका महिलाहरुलाई आर्थिक रुपले शसक्त पार्दै विभिन्न आयमुलक कार्यक्रममा सहभागी गराइने बताउनु भयो । शिक्षा ,युवा तथा खेलकुद शाखा प्रमुख बाबुराम भट्राईले लैंगिक हिंसा अन्त्यका लागि नगरले ११ वटै वडामा विभिन्न सन्देशमुलक कार्यक्रमहरु गरिने बताउनु भयो । वडा नं १ का अध्यक्ष वालकुमारी पन्त , वडा नं ५ का अध्यक्ष भिष्मराज भुषाल लगायतले लैंगिक हिंसा विरुद्धको अभियानमा सबै एक जुट भएर लाग्नु पर्ने बताउनु भयो । कार्यक्रमको सञ्चालन  महिला तथा वालवालिका शाखा प्रमुख शुसिला पन्तले गर्नु भएको थियो ।

नगरपालिका बाट र्याली सहितको टोली ४ नं चोकमा आई लैंगिक हिंसा विरुद्धको सन्देश मुलक ब्यानर टागीएको थियो ।   यस वर्षको नारा  “लैंगिक हिंसा अन्त्यको प्रतिवद्धता ः व्यक्ति , समाज र सबैको ऐक्यवद्धता ” भन्ने  नाराकासाथ १६ दिने लैंगिक  हिंसा विरुद्धको अभियान भइरहेको छ ।
यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

अक्सिजन नपाएर अस्पतालमै ८ संक्रमितको मृत्यु

30 वैशाख, बुटवल । रुपन्देहीका अस्पतालमा उपचाररत ८ जना कोरोना संक्रमितको अक्सिजन नपाएर मृत्यु...

बैशाख ३० मा रमजान र ३१ शुक्रवारका दिन ईद उल फितर मनाइने: राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपाल

२९, बैशाख, कपिलवस्तु आज नेपालको कुनै पनि भागमा चन्द्रमा देखिएन न त छिमेकी...

कपिलवस्तुमा जेष्ठ १० सम्म निषेधाज्ञा

२०७८ बैशाख २९ , कपिलवस्तु कपिलवस्तुमा बैशाख ३१ गतेसम्मको निषेधाज्ञा (लकडाउन) जेष्ठ १० सम्म थप हुने भएको छ...

तौलिहवा अस्पतालमा आउने अक्सिजन हाईज्याक, उपचाररत ५५ जनाको जीवन रक्षा गर्न अधिकारकर्मीको माग

कपिलवस्तु २८ बैशाख । कपिलवस्तु अस्पताल तौलिहवामा नियमित रुपमा आउने गरेको ५० सिलिण्डर अक्सिजन रुपन्देही प्रशासनको आदेशमा हाई ज्याक...

Recent Comments