Home प्रदेश समाचार सैनामैना नगरपालिकालाई आधुुनिक र व्यवस्थित शहरको रुपमा विकास गर्छौँ ः अर्थमन्त्री पौडेल

सैनामैना नगरपालिकालाई आधुुनिक र व्यवस्थित शहरको रुपमा विकास गर्छौँ ः अर्थमन्त्री पौडेल


१० मसिर
नेपाल सरकारका अर्थमन्त्री विष्णुप्रसाद पौडेलले रुपन्देहीको सैनामैना नगरपालिकालाई आधुनिक र व्यवस्थित शहरको रुपमा विकास गरिने बताउनु भएको छ । सैनामैनामा निर्माण सम्पन्न भएका नवनिर्मित दुई विद्यालय भवनको आज विहान उद्धघाटन गर्दै पौडेलले यस क्षेत्रका ठूला तथा साना आयोजनालाई सम्पन्न गर्दै सैनामैनालाई आधुनिक र व्यवस्थित शहरको रुपमा विकास गरिने बताउनु भएको हो ।
सैनामैना वडा नं ३ मा रहेको लामिरह उच्च बाँध निर्माण आयोजना सैनामैनाको मात्र नभएर राष्ट्रिय गौरवको आयोजना भएको पौडेलको भनाइ छ । सैनामैना १ मा रहेको ऐतिहासिक स्थल रानिकुवाको नजिकै गौतम बुद्ध सँग सम्बन्धित पुरातात्विक वस्तुहरुको संग्रह गरि आधुनिक व्यवस्थित संग्रहालयको निर्माण प्रक्रिया समेत अगाडि बढेको उहाले बताउनु भयो ।
सैनामैना चक्रपथले नगरलाई नयाँ उचाईमा उठाउन सहयोग गर्ने तथा बुटवल र सैनामैनामाको सिमा कर्शाघाटमा बन्न लागेको कृषि उपज केन्द्र कृषि उत्पादनलाई प्रोत्साहित गर्ने महत्वपूर्ण आयोजना भएको उहाँको भनाइ थियो । त्यसैगरी सैनामैना वडा नं १ र बुटवल उपमहानगरपालिकाको वडा नं. १६ मा रहेको कर्साघाटको वारिपारी कृषि उत्पादनलाई प्रोत्साहन गर्न आधुनिक कृषि प्रशोधन केन्द्र स्थापना गर्ने तयारी भइरहेको बताउनुभयो । पौडेलका अनुसार आधुनिक प्रशोधन केन्द्र नगरको मात्र नभएर लुम्बिनी प्रदेशकै ठूलो र कृषि उत्पादनलाई प्रोत्साहित गर्ने एउटा महत्वपुर्ण आयोजना हो । सैनामैना नगरपालिका वार्ड न९ पिपलडाडा मा सैनामैनाको गहनाको रुपमा रहेको निर्माणधिन स्मार्ट रिफ्रेस सेन्टरको शिलान्यास लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री माननीय शंकर पोख्रेल बाट २०७७ मंसिर १२गते शुक्रवार बिहान ८ बजे शिलान्यासको हुने हुदा अनुगमन साथै पुर्व तयारी गर्दै नगरप्रमुख चित्र बहादुर कार्की ,खानेपानी योगिकुटिका प्रमुख राज कुमार चौधरी ,वार्ड अध्यक्ष ,पत्रकार लगायतको टिममा सम्पूर्ण सैनामैना नगरवासी लाई शुक्रबार बिहान ८ बजे सैनामैना ९ को पिपलडाडामा उपस्थिति भैदिनु होला ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

अक्सिजन नपाएर अस्पतालमै ८ संक्रमितको मृत्यु

30 वैशाख, बुटवल । रुपन्देहीका अस्पतालमा उपचाररत ८ जना कोरोना संक्रमितको अक्सिजन नपाएर मृत्यु...

बैशाख ३० मा रमजान र ३१ शुक्रवारका दिन ईद उल फितर मनाइने: राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपाल

२९, बैशाख, कपिलवस्तु आज नेपालको कुनै पनि भागमा चन्द्रमा देखिएन न त छिमेकी...

कपिलवस्तुमा जेष्ठ १० सम्म निषेधाज्ञा

२०७८ बैशाख २९ , कपिलवस्तु कपिलवस्तुमा बैशाख ३१ गतेसम्मको निषेधाज्ञा (लकडाउन) जेष्ठ १० सम्म थप हुने भएको छ...

तौलिहवा अस्पतालमा आउने अक्सिजन हाईज्याक, उपचाररत ५५ जनाको जीवन रक्षा गर्न अधिकारकर्मीको माग

कपिलवस्तु २८ बैशाख । कपिलवस्तु अस्पताल तौलिहवामा नियमित रुपमा आउने गरेको ५० सिलिण्डर अक्सिजन रुपन्देही प्रशासनको आदेशमा हाई ज्याक...

Recent Comments