Home जिल्ला समाचार मनोसामाजिक सहयोग सम्बन्धि तालिम सम्पन्न

मनोसामाजिक सहयोग सम्बन्धि तालिम सम्पन्न

धनी राम कोरी १४ मंसिर, कपिलवस्तु
महाराजगन्ज नगरपालिकामा मनोसामाजिक सहयोग सम्बन्धि दुई दिने तालिम नगरपालिकाको सभाहलमा सम्पन्न भएको छ । हाम्रो जीवनमा प्रत्यक्ष घट्ने घटना अपातविपत परेको वेलामा मान्छे आत्तिने कारणबाट अर्को घटना घट्ने सम्भावना वढी हुन्छ । त्यस्तो अवस्था आफुलाई कसरी नियन्त्रणमा राख्ने जस्ता कुराहरु तालिम छलफल भयो थियो । मान्छेको जीवनमा आर्थिक , सामाजिक ,राजनीतिक धार्मिक समस्या आएको बेला कुन प्रकारको निर्णय र कस्तो व्यक्ति संग सल्लाह लिँदा राम्रो हुन्छ ।


मान्छेले कुनै पनि काम गरेको खण्डमा नकारात्मक र सकारात्मक दुवै पक्ष हुन्छ । तालिममा मनोसामाजिक समस्याका कारणहरु, यसका असरहरु, समाधान गर्ने उपायहरु, तनावको शिर्षकमा छलफल भएको थियो । मानिसको जीवनमा समस्या परेको वेला कसरी,के गर्दा राम्रो हुन्छ, कुन निर्णय लिदा ठिक हुन्छ यिनीहरू को बारेमा छलफल भएको थियो । मनोसामाजिक सहयोग सम्बन्धि दुई दिने तालिम मंसिर १३ गते देखि १४ सम्म चालेको छ ।


तालिममा प्रकाश घिमिरेले प्रशिक्षण गर्नु भएको छ । तालिम UKAid , VSO र International Alert विभिन्न संस्थाहरुको आर्थिक सहयोग र मधेस मानव अधिकार गृह(महुरी होेम) संस्थाको आयोजनामा सम्पन्न भएको छ । उक्त तालिममा महाराजगन्ज नगरपालिकाका नगर उपप्रमुख शुभावती कुर्मी, वडा नं ११ का अध्यक्ष र न्यायिक समिति सदस्य जगदीश तिवारी, वडा नं ६ का वडा अध्यक्ष हेमन्त कुमार चौधरी, न्यायिक समिति सदस्य राजेन्द्र कुर्मी, न्यायिक समितिका कर्मचारी कृष्ण दास हरिजन , महिला तथा बालबालिका शाखा का विन्द वासिनी चौधरी , प्रशासन शाखा प्रमुख निरन्जन पौडेल , इलाका प्रहरी कार्यालय का होम बहादुर पुन , रविन्द्र हरिजन , दिपेन्द्र यादव , प्रहरी चौकी उदयपुरका यज्ञ बहादुर सुनार , भुपाल बहादुर पुन , सूर्य प्रसाद न्यौपाने र अन्य व्यक्तिहरुको सहभागीता रहेको थियो ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

बुद्धभूमिमा भोली देखि सञ्चालन हुने राष्ट्रपति रनिङ शिल्ड तथा चौथो मेयर कप खेलकुद प्रतियोगिताको तयारी पुरा

ओम प्रकाश पौडेल । कपिलवस्तु १३ फागुन ।बुद्धभूमि नगरपालिकाको आयोजनामा भोली देखि फागनु...

जनताको जीत भएको छ: मौलाना मशहूद खांं नेपाली

कपिलवस्तु, फाल्गुन १२ नेपाल कम्यूनिष्ट पार्टी (नेकपा) कृष्णानगर नगरकमिटी र राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपालको संयुक्त...

वाणगंगा स्तरिय डोरीतान संगठन गठन

ओम प्रकाश पौडेल । कपिलवस्तु । १२ फागुन । कपिलवस्तु डोरीतान संघको आयोजनमा वाणगंगा नगरस्तरिय...

१३ दिनभित्र संसद बोलाउन सर्वोच्चको आदेश

प्रतिनिधिसभा पुनर्स्थापना काठमाडाैं : सर्वोच्च अदालतले प्रतिनिधिसभा पुनर्स्थापना गर्ने फैसला गरेको छ। प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्रशमशेर जबरा...

Recent Comments