Home समाचार रुकुमको आठबीसकोटका विद्यालय सातै दिन खोलिने

रुकुमको आठबीसकोटका विद्यालय सातै दिन खोलिने

२१ मंसिर, सुर्खेत ।
आठबीसकोट नगरपालिका रुकुम पश्चिमले सातै दिन विद्यालय सञ्चालन गर्ने भएको छ । कोरोना भाइरस महामारीका कारण धेरै समय विद्यालय बन्द भएकाले अब सातै दिन सञ्चालन गर्न लागिएको नगरपालिकाले जनाएको छ ।विशेष परिस्थितिका कारण बन्द भएका विद्यालय अब निरन्तर सञ्चालनमा आउने नगरपालिकाका शिक्षा परीक्षक थलवीर वलीले बताए । ‘बिदाको समयलाई पनि शैक्षिक र अतिरिक्त क्रियाकलापमा जोडेका छौं,’ शिक्षा परीक्षक वलीले भने, ‘अब शुक्रबार पूरै दिन पढाइ हुन्छ । शनिबार अतिरिक्त क्रियाकलाप सञ्चालन हुनेछ ।’


नगरभित्रका ६१ वटा समुदायिक र २ वटा संस्थागत विद्यालयमा अब बिदाको दिन पनि पठनपाठन र अतिरिक्त क्रियाकलाप सञ्चालन हुनेछ ।चालु शैक्षिक सत्रमा पनि सरकारी कार्ययोजनाअनुसार १ सय ९२ दिन नै पढाइ हुने व्यवस्था मिलाउने वलीले बताए । ‘सरकारको सिकाइ मापदण्ड अनुसार २२० दिन विद्यालय खुल्नुपर्छ भने १९३ दिन पढाइ हुनुपर्ने हुन्छ,’ परीक्षक वलीले भने, ‘हामी सम्पूर्ण बिदा कटाएर १९२ दिन विद्यालयमा पढाउँने छौं ।’
आठबीसकोटमा २०७६ चैत ११ गतेदेखि बन्द भएका विद्यालय कात्तिक १६ गतेदेखि सञ्चालन गरिएको थियो । नगरपालिकाको उक्त निर्णयले विद्यार्थी, शिक्षक र अभिभावक उत्साहित भएको कालिका माविका प्राचार्य जयबहादुर बटालाले बताए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपाल द्वारा ईद उल अज़हां(बकरा ईद)को शुभकामना व्यक्त

कृष्णनगर, कपिलवस्तु मुस्लिम धर्मावलंबी हरूले मनाउने महत्वपूर्ण चाड बकर इदको उपलक्ष्यमा राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपालका...

बकर इदमा सार्वजनिक बिदा दिने मन्त्रिपरिषद्को निर्णयको राष्ट्रीय मदरसा संघ द्वारा स्वागत

कृष्णनगर, कपिलवस्तु सरकारले साउन ६ गते सार्वजनिक बिदा दिएको छ। सोमबार बसेको मन्त्रिपरिषद्को बैठकले मुस्लिम...

मर्कजे अहले सुन्नत दरगाहें आला हजरत बरेलीको सहयोगले नेपालको गरिब परिवारमा राहत वितरण

कृष्णनगर/कपिलवस्तु कपिलवस्तुको कृष्णनगरमा रहेको अल जामियातुल बरकातिया लिलबनातमा कृष्णानगर नगरपालिका कोरोना प्रभावित गरिब पीड़ित असहाय...

Recent Comments