Home अर्थ शून्य ब्याजको ऋण लुम्बिनी प्रदेशमा

शून्य ब्याजको ऋण लुम्बिनी प्रदेशमा

बुटवल, २१ मंसिर ।
लुम्बिनी प्रदेश सरकारले उद्यमीलाई शून्य ब्याजदरमा ऋण उपलव्ध गराउने संझौता एक बैकसंग गरेसंगै कुन जिल्लामा कति ऋण परिचालन हुने भन्ने सूची पठाएको छ । जस अन्तर्गत प्रदेशका १२ जिल्लामध्ये पश्चिम नवलपरासीमा ७१ लाख, रुपन्देहीमा एक करोड ९१ लाख, पाल्पामा ५८ लाख, गुल्मीमा ६२ लाख, अर्घाखाँचीमा ४३ लाख सिमा तोकेको छ । यस्तै कपिलवस्तुमा एक करोड २४ लाख, रोल्पामा ४९ लाख, दाङमा एक करोड २० लाख, बाँकेमा एक करोड सात लाख, वर्दियामा ९३ लाख, प्युठानमा ५० लाख र पूर्वी रुकुमका लागि ३२ लाख रुपियाँ ब्याज अनुदान शीर्षकमा बजेट विनियोजन गरिएको मन्त्रालयले जानकारी दिएको छ ।


उद्योग, पर्यटन वन तथा बाताबरण मन्त्रालयले त्यसका लागि नेपाल बैंक लिमिटेडसँग सम्झौता गरेको हो । बैंकका लुम्बिनी प्रदेश प्रमुख पासाङ दोर्जी शेर्पा र मन्त्रालयका विभागीय प्रमुख रमेश गौतमले सम्झौतापत्रमा हस्ताक्षर गर्नुभएको हो । कोरोनाका कारण रोजगारी गुमाएका युवालाई स्वदेशमै रोजगारी प्रवद्र्धन गर्न शून्य ब्याजमा ऋण प्रवाह कार्यक्रम बढाएको मन्त्रालयले जनाएको छ ।


शून्य ब्याजदरको उक्त ऋण वैदेशिक रोजगारबाट फर्किएका, दलित, महिला, द्वन्द्व पीडित तथा अपाङ्गता भएकाहरुले सञ्चालन गर्ने परियोजनालाई प्राथमिकता दिने मन्त्रालयले जनाएको छ ।ऋण लगानी गर्दा नेपाल बैंक लिमिटेडले लिने ७ दशमलव ७५ प्रतिशत ब्याज तीन वर्षसम्म प्रदेश सरकारले ब्यहोर्ने गरी सम्झौता भएको हो
त्यसका लागि प्रदेश सरकारले चालू आर्थिक वर्ष २०७७/७८ मा १० करोड रुपियाँ उद्यम विकास कोष कार्यक्रम अन्तर्गत ब्याज अनुदानको लागि छुट्याएको छ मन्त्रालयका अधिकृत रमेश गौतमले जानकारी दिनुभयो । बैंकका प्रदेश प्रमुख पासाङ दोर्जी शेर्पाले बैंकले सामाजिक उत्तरदायित्व कार्यक्रम अन्तर्गत चालू आवको सात महिनामा एक अर्ब ३५ करोड ऋण प्रवाह गर्ने लक्ष्य राखेको बताउनु भयो ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

अक्सिजन नपाएर अस्पतालमै ८ संक्रमितको मृत्यु

30 वैशाख, बुटवल । रुपन्देहीका अस्पतालमा उपचाररत ८ जना कोरोना संक्रमितको अक्सिजन नपाएर मृत्यु...

बैशाख ३० मा रमजान र ३१ शुक्रवारका दिन ईद उल फितर मनाइने: राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपाल

२९, बैशाख, कपिलवस्तु आज नेपालको कुनै पनि भागमा चन्द्रमा देखिएन न त छिमेकी...

कपिलवस्तुमा जेष्ठ १० सम्म निषेधाज्ञा

२०७८ बैशाख २९ , कपिलवस्तु कपिलवस्तुमा बैशाख ३१ गतेसम्मको निषेधाज्ञा (लकडाउन) जेष्ठ १० सम्म थप हुने भएको छ...

तौलिहवा अस्पतालमा आउने अक्सिजन हाईज्याक, उपचाररत ५५ जनाको जीवन रक्षा गर्न अधिकारकर्मीको माग

कपिलवस्तु २८ बैशाख । कपिलवस्तु अस्पताल तौलिहवामा नियमित रुपमा आउने गरेको ५० सिलिण्डर अक्सिजन रुपन्देही प्रशासनको आदेशमा हाई ज्याक...

Recent Comments