Home अर्थ शून्य ब्याजको ऋण लुम्बिनी प्रदेशमा

शून्य ब्याजको ऋण लुम्बिनी प्रदेशमा

बुटवल, २१ मंसिर ।
लुम्बिनी प्रदेश सरकारले उद्यमीलाई शून्य ब्याजदरमा ऋण उपलव्ध गराउने संझौता एक बैकसंग गरेसंगै कुन जिल्लामा कति ऋण परिचालन हुने भन्ने सूची पठाएको छ । जस अन्तर्गत प्रदेशका १२ जिल्लामध्ये पश्चिम नवलपरासीमा ७१ लाख, रुपन्देहीमा एक करोड ९१ लाख, पाल्पामा ५८ लाख, गुल्मीमा ६२ लाख, अर्घाखाँचीमा ४३ लाख सिमा तोकेको छ । यस्तै कपिलवस्तुमा एक करोड २४ लाख, रोल्पामा ४९ लाख, दाङमा एक करोड २० लाख, बाँकेमा एक करोड सात लाख, वर्दियामा ९३ लाख, प्युठानमा ५० लाख र पूर्वी रुकुमका लागि ३२ लाख रुपियाँ ब्याज अनुदान शीर्षकमा बजेट विनियोजन गरिएको मन्त्रालयले जानकारी दिएको छ ।


उद्योग, पर्यटन वन तथा बाताबरण मन्त्रालयले त्यसका लागि नेपाल बैंक लिमिटेडसँग सम्झौता गरेको हो । बैंकका लुम्बिनी प्रदेश प्रमुख पासाङ दोर्जी शेर्पा र मन्त्रालयका विभागीय प्रमुख रमेश गौतमले सम्झौतापत्रमा हस्ताक्षर गर्नुभएको हो । कोरोनाका कारण रोजगारी गुमाएका युवालाई स्वदेशमै रोजगारी प्रवद्र्धन गर्न शून्य ब्याजमा ऋण प्रवाह कार्यक्रम बढाएको मन्त्रालयले जनाएको छ ।


शून्य ब्याजदरको उक्त ऋण वैदेशिक रोजगारबाट फर्किएका, दलित, महिला, द्वन्द्व पीडित तथा अपाङ्गता भएकाहरुले सञ्चालन गर्ने परियोजनालाई प्राथमिकता दिने मन्त्रालयले जनाएको छ ।ऋण लगानी गर्दा नेपाल बैंक लिमिटेडले लिने ७ दशमलव ७५ प्रतिशत ब्याज तीन वर्षसम्म प्रदेश सरकारले ब्यहोर्ने गरी सम्झौता भएको हो
त्यसका लागि प्रदेश सरकारले चालू आर्थिक वर्ष २०७७/७८ मा १० करोड रुपियाँ उद्यम विकास कोष कार्यक्रम अन्तर्गत ब्याज अनुदानको लागि छुट्याएको छ मन्त्रालयका अधिकृत रमेश गौतमले जानकारी दिनुभयो । बैंकका प्रदेश प्रमुख पासाङ दोर्जी शेर्पाले बैंकले सामाजिक उत्तरदायित्व कार्यक्रम अन्तर्गत चालू आवको सात महिनामा एक अर्ब ३५ करोड ऋण प्रवाह गर्ने लक्ष्य राखेको बताउनु भयो ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपाल द्वारा ईद उल अज़हां(बकरा ईद)को शुभकामना व्यक्त

कृष्णनगर, कपिलवस्तु मुस्लिम धर्मावलंबी हरूले मनाउने महत्वपूर्ण चाड बकर इदको उपलक्ष्यमा राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपालका...

बकर इदमा सार्वजनिक बिदा दिने मन्त्रिपरिषद्को निर्णयको राष्ट्रीय मदरसा संघ द्वारा स्वागत

कृष्णनगर, कपिलवस्तु सरकारले साउन ६ गते सार्वजनिक बिदा दिएको छ। सोमबार बसेको मन्त्रिपरिषद्को बैठकले मुस्लिम...

मर्कजे अहले सुन्नत दरगाहें आला हजरत बरेलीको सहयोगले नेपालको गरिब परिवारमा राहत वितरण

कृष्णनगर/कपिलवस्तु कपिलवस्तुको कृष्णनगरमा रहेको अल जामियातुल बरकातिया लिलबनातमा कृष्णानगर नगरपालिका कोरोना प्रभावित गरिब पीड़ित असहाय...

Recent Comments