Home प्रदेश समाचार अर्घाखाँचीको कारागारमा पुस्तकालय स्थापना

अर्घाखाँचीको कारागारमा पुस्तकालय स्थापना

मंसिर २६, कपिलवस्तु ।
राष्ट्रिय पुस्तकालय अभियानको अभियन्ताहरूले अर्घाखाँचीको सदरमुकाम सन्दिखर्क स्थित जिल्ला कारागारमा पुस्तकालय स्थापना गरेका छन्।कारागारलाई नै सुधारकेन्द्र बनाउन सकिने उद्देश्यका साथ कारागार गएका अभियन्ताहरूले ूअपराध एउटा रोग भएको र यो रोग निको बनाउन पुस्तक सहायक हुनसक्नेू कुरे राखेका थिए। देश व्यापिरूपमा नै कारागारभित्र पुस्तकालय बनाउने उद्देश्यले अगाडि बढेका उनीहरूले यो भन्दा अघि कात्तिक ३० गतेकादिन जिल्ला कारागार कपिलवस्तुमा पुस्तकालय स्थापना गरेका थिए ।


बिशिष्ठ अतिथि रहनु भएका जिल्ला प्रमुख पौडेलले ूयो अभियान उत्कृष्ट भएकोले यतिमा मात्र सीमित नभएर देशका अरू युवालाई पनि यो सिकाउन सकियोस र कैदीलाई हेर्नुपर्ने दृष्टिकोण बदल्नुपर्नेू कुरा राख्नुभयो।अभियानका अभियन्ताहरू गौरव पौडेल, हरि खनाल, सुनीता बेल्बासे ,दिवश राज पौडेल, असिम भट्टराई, आरती अर्याल र बिक्रम क्षेत्रीले सामाजिक सञ्जालको माध्ययमबाट अरूले पढि सकेका पुराना तथा नयाँ पुस्तकको सङ्कलन गरि देशका विभिन्न कारागार तथा बिकट क्षेत्रका विद्यालयहरूमा पुस्तकालय स्थापना गरिरहेका छन्।विशिष्ठ अतिथिकै रूपमा रहनुभएका जिल्ला शिक्षा अधिकारीले यस्तो कुरा आफूले पहिला पनि विचार गरेर पनि गर्न नसकेको कुरा राख्नुभयो।


कैदीहरूलाई पनि सहि मार्गदर्शन गर्नसके उनीहरूलाई समाजमा पुनःस्थापना गर्न सहज हुन्छ तथा राम्रो ज्ञान सिकेर समाज परिवर्तनमा योगदान दिन सक्छन्ू भन्दै ूकारागार भित्रको पुस्तकको पुर्ण जिम्मेवारी सम्हालने तथा जतिबेला पनि अनुगमनमा अभियन्ताहरू आउन सक्नुहुन्छू भनेर कारागार प्रमुख नुमलाल पन्थीले आफ्नो पुर्ण सहयोग तथा समर्थन जनाउनुभयो।दिवश राज पौडेलको संयोजकत्व तथा बिक्रम क्षेत्रीको सह( संयोजकत्व र सुनिता बेल्वासेको सन्चालनमा सम्पन्न भएको थियो। सो कार्यक्रमलाई अभियान देश व्यापिरूपमा लैजाने र अरूलाई पनि यो कुरा सिकाउने भन्दै संयोजकले कार्यक्रमको अन्त्य गर्नुभयो।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

कपिलवस्तुमा कोरोना संक्रमितको संख्या निरन्तर घटदै

१ सय ५९ जना सकृय संक्रमित कपिलवस्तु ५ असारकपिलवसतुमा सकृय कोरोना सक्रमितको सख्या निरनतर घटदै गएको छ । स्वास्थ्य कार्यालय अनुसार शनिवार...

दोस्रो लहरमा रुपन्देहीमा ३१९ संक्रमितको मृत्यु, ।।

३० देखि ४९ वर्ष समूहका मात्रै २९ प्रतिशत ।।असार ५, भैरहवा–रुपन्देहीमा कोरोना भाइरस संक्रमणबाट हाल सम्म ४७६ जना कोरोना संक्रमितको मृत्यु भएको...

नेविसंघ र तरुण दल विपन्नको सहयोगमा जुट्दै ।।

५ असार कपिलवस्तु ।विपद् होस या अन्य समस्या समुदायमा देखिन साथ नेविसंघ र नेपाल तरुण दलका प्रतिनिधि समुदायमा पुने गर्दछन् ।विश्वभर...

प्रांगारिक खेती प्रर्बद्धन गर्न वाणगंगा २ का महिला कृषक समूहलाई उपकरण हस्तान्तरण ।।

पार्बती आचार्य कपिलवस्तु, ५ असार ।बाणगंगा नगरपालिका वडा नं. २ गोबडीहवास्थित ज्योती महिला कृषक समूहमा सञ्चालन भैरहेको...

Recent Comments