Home समाचार ओलीको तानाशाही प्रवृत्तिले देश दुर्घटनामा : झाँक्री

ओलीको तानाशाही प्रवृत्तिले देश दुर्घटनामा : झाँक्री

१४ पुस, सुर्खेत ।
नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) प्रचण्ड-माधव समुहकी नेतृ रामकुमारी झाँक्रीले प्रधानमन्त्री केपी शार्मा ओली तानाशाही बनेको आरोप लगाएकी छन् ।वीरेन्द्रनगरमा मंगलबार आयोजित विरोधसभालाई सम्बोधन गर्दै नेतृ झाँक्रीले ओलीले तानाशाही बनेर विधिको शासनभन्दा पनि व्यक्तिको शासन लाद्न खोज्दा देश दुर्घटनामा परेको टिप्पणी गरिन् ।
‘कमरेड ओलीलाई हेक्का रहोस् हामीले व्यक्तिले शासन गर्ने व्यवस्था अन्त्य गरिसकेका छौं,’ उनले भनिन्, ‘हिजो जनआदेशका अगाडि ज्ञानेन्द्रले घुँडा टेकेका थिए । चिन्ता नगर्नुस् कमरेड तपाईंलाई पनि हामी घुँडा टेकायरै छोड्छौं ।’ओलीको तानाशाही प्रवृत्ति उनकै लागि घातक भएको झाँक्रीले बताइन् । ओलीले असंवैधानिक रूपमा विघटन गरेको प्रतिनिधि सभा पुनर्स्थापना नभए नेपालको संविधान, प्रणाली र सार्वभौमिकता नै नरहने उनको भनाइ छ ।
‘प्रधानमन्त्री र प्रधानन्यायाधीश बीच केही सेटिङ भएको हल्ला सुन्छु । म चाहान्छु त्यो झुटो होस्,’ उनले भनिन्, ‘संसद पुनर्स्थापना नभए मुलुकको सार्वभौमता नै रहँदैन, संविधान नै रहँदैन र त्यो हाम्रा लागी मान्य पनि हुनेछैन् ।’उनले हतारमा घोषणा गरिएको पार्टी एकता त्रुटिपूर्ण भएकाले अहिले नेकपा विभाजनको बाटोमा गएको बताइन् ।प्रधानमन्त्री ओलीको संसद विघटनको कदम असंवैधानिक भएको र पार्टी विभाजन हुँदा पनि ६० प्रतिशत दाबी गर्नु ओलीको मूर्खता भएको उनको भनाइ थियो ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

बुद्धभूमिमा भोली देखि सञ्चालन हुने राष्ट्रपति रनिङ शिल्ड तथा चौथो मेयर कप खेलकुद प्रतियोगिताको तयारी पुरा

ओम प्रकाश पौडेल । कपिलवस्तु १३ फागुन ।बुद्धभूमि नगरपालिकाको आयोजनामा भोली देखि फागनु...

जनताको जीत भएको छ: मौलाना मशहूद खांं नेपाली

कपिलवस्तु, फाल्गुन १२ नेपाल कम्यूनिष्ट पार्टी (नेकपा) कृष्णानगर नगरकमिटी र राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपालको संयुक्त...

वाणगंगा स्तरिय डोरीतान संगठन गठन

ओम प्रकाश पौडेल । कपिलवस्तु । १२ फागुन । कपिलवस्तु डोरीतान संघको आयोजनमा वाणगंगा नगरस्तरिय...

१३ दिनभित्र संसद बोलाउन सर्वोच्चको आदेश

प्रतिनिधिसभा पुनर्स्थापना काठमाडाैं : सर्वोच्च अदालतले प्रतिनिधिसभा पुनर्स्थापना गर्ने फैसला गरेको छ। प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्रशमशेर जबरा...

Recent Comments