Home Breaking News काग्रेंसको पहिलो प्राथमिकता संविधानको रक्षा : डा. शसांक कोईराला

काग्रेंसको पहिलो प्राथमिकता संविधानको रक्षा : डा. शसांक कोईराला

१६ पुष, कपिलवस्तु ।
संविधानको रक्षा गर्नु नै नेपालि काग्रेंसको पहिलो प्राथमिकता रहेको माहमन्त्री शसांक कोईरालाले बताउनु भएको छ । कपिलवस्तुको चार नम्बर स्थीत श्री पेच रिसोर्टमा भएको नेपाल प्रेस युनियन कपिलवस्तु साखाको पत्रकार सम्मेलनमा उहाँले यस्तो बताउनु भएको हो ।

नेपाली कांग्रेस र उसका भातृसंस्थाको आज ४५औं राष्ट्रिय एकता तथा मेलमिलाप दिवसको अवसरमा कपिलवस्तु आउनु भएका कोईरालाले नेपालि काग्रेंसले गरेको विरोध कार्यक्रमहरु जतिपनि छन् यसले संविधानको रक्षा लागि मात्र भएको जानकारी दिनु भयो ।

नेपालि काग्रेंस कत्ति पनि डराउने वाला छैन चुनावको डटेर सामना गर्छ उहाले भन्नु भयो । त्यस्तै कार्यक्रमा बोल्दै कोईराललाले आउदो चुनावमा नेपालि कागे्रंस पहिलो पाटि हुने दाबि गर्नु भयो । अहिले भएको सदन विघटनको बिरोध गर्नुको कारण संविधान माथि कुठाराघात भएको र त्यसको संरक्षण गर्ने कर्तव्य नेपालि काग्रेंसको भएको उहाँको भनाई छ ।

काँग्रेसले ७० बर्ष देखी चाहना राखेको र शुसिल कोईरालाको पालामा बनेकाले समेत संबिधानको रक्षालाई पार्टीले पहिलो प्राथमिकतामा राखेको उहाँले स्पष्ट पार्नु भयो । निर्वाचन कहिले हुने एकिन नभए पनि आउदो निर्वाचनमा काँग्रेस एक्लै जनता माझ जानु पर्नेमा उहाँले जोड दिनु भयो । अहिले जनताका बिच काँग्रेसको राम्रो माहोल बनेको कोईरालाको बुझाई छ । कम्युनिष्ट पार्टीको चुनाव चिन्हकै बिवादका कारण समेत बैशाखमा भने निर्वाचन हुन सक्ने अवस्था नभएको उहाँले बताउनु भयो । चुनाव जहिले भए पनि काँग्रेस एक ढिक्का भएर चुनावमा जाने वहाँको प्रतिक्रिया थियो । प्रेस युनीयनका जिल्ला सभापति गोपाल भण्डारीको अध्यक्षतामा सम्पन्न पत्रकार सम्मेलनमा काँग्रेसका केन्द्रिय नेता मिनेन्द्र रिजाल, दिपक गिरी, गुरु घिमिरे, अतहर कमाल र काँग्रेस जिल्ला सभापति सुरेन्द्रराज आचार्य लगायतको सहभागीता रहेको थियो ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

बुद्धभूमिमा भोली देखि सञ्चालन हुने राष्ट्रपति रनिङ शिल्ड तथा चौथो मेयर कप खेलकुद प्रतियोगिताको तयारी पुरा

ओम प्रकाश पौडेल । कपिलवस्तु १३ फागुन ।बुद्धभूमि नगरपालिकाको आयोजनामा भोली देखि फागनु...

जनताको जीत भएको छ: मौलाना मशहूद खांं नेपाली

कपिलवस्तु, फाल्गुन १२ नेपाल कम्यूनिष्ट पार्टी (नेकपा) कृष्णानगर नगरकमिटी र राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपालको संयुक्त...

वाणगंगा स्तरिय डोरीतान संगठन गठन

ओम प्रकाश पौडेल । कपिलवस्तु । १२ फागुन । कपिलवस्तु डोरीतान संघको आयोजनमा वाणगंगा नगरस्तरिय...

१३ दिनभित्र संसद बोलाउन सर्वोच्चको आदेश

प्रतिनिधिसभा पुनर्स्थापना काठमाडाैं : सर्वोच्च अदालतले प्रतिनिधिसभा पुनर्स्थापना गर्ने फैसला गरेको छ। प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्रशमशेर जबरा...

Recent Comments