Home Breaking News काग्रेंसको पहिलो प्राथमिकता संविधानको रक्षा : डा. शसांक कोईराला

काग्रेंसको पहिलो प्राथमिकता संविधानको रक्षा : डा. शसांक कोईराला

१६ पुष, कपिलवस्तु ।
संविधानको रक्षा गर्नु नै नेपालि काग्रेंसको पहिलो प्राथमिकता रहेको माहमन्त्री शसांक कोईरालाले बताउनु भएको छ । कपिलवस्तुको चार नम्बर स्थीत श्री पेच रिसोर्टमा भएको नेपाल प्रेस युनियन कपिलवस्तु साखाको पत्रकार सम्मेलनमा उहाँले यस्तो बताउनु भएको हो ।

नेपाली कांग्रेस र उसका भातृसंस्थाको आज ४५औं राष्ट्रिय एकता तथा मेलमिलाप दिवसको अवसरमा कपिलवस्तु आउनु भएका कोईरालाले नेपालि काग्रेंसले गरेको विरोध कार्यक्रमहरु जतिपनि छन् यसले संविधानको रक्षा लागि मात्र भएको जानकारी दिनु भयो ।

नेपालि काग्रेंस कत्ति पनि डराउने वाला छैन चुनावको डटेर सामना गर्छ उहाले भन्नु भयो । त्यस्तै कार्यक्रमा बोल्दै कोईराललाले आउदो चुनावमा नेपालि कागे्रंस पहिलो पाटि हुने दाबि गर्नु भयो । अहिले भएको सदन विघटनको बिरोध गर्नुको कारण संविधान माथि कुठाराघात भएको र त्यसको संरक्षण गर्ने कर्तव्य नेपालि काग्रेंसको भएको उहाँको भनाई छ ।

काँग्रेसले ७० बर्ष देखी चाहना राखेको र शुसिल कोईरालाको पालामा बनेकाले समेत संबिधानको रक्षालाई पार्टीले पहिलो प्राथमिकतामा राखेको उहाँले स्पष्ट पार्नु भयो । निर्वाचन कहिले हुने एकिन नभए पनि आउदो निर्वाचनमा काँग्रेस एक्लै जनता माझ जानु पर्नेमा उहाँले जोड दिनु भयो । अहिले जनताका बिच काँग्रेसको राम्रो माहोल बनेको कोईरालाको बुझाई छ । कम्युनिष्ट पार्टीको चुनाव चिन्हकै बिवादका कारण समेत बैशाखमा भने निर्वाचन हुन सक्ने अवस्था नभएको उहाँले बताउनु भयो । चुनाव जहिले भए पनि काँग्रेस एक ढिक्का भएर चुनावमा जाने वहाँको प्रतिक्रिया थियो । प्रेस युनीयनका जिल्ला सभापति गोपाल भण्डारीको अध्यक्षतामा सम्पन्न पत्रकार सम्मेलनमा काँग्रेसका केन्द्रिय नेता मिनेन्द्र रिजाल, दिपक गिरी, गुरु घिमिरे, अतहर कमाल र काँग्रेस जिल्ला सभापति सुरेन्द्रराज आचार्य लगायतको सहभागीता रहेको थियो ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

कपिलवस्तुमा निषेधाज्ञा अवज्ञा गर्ने १ सय ३ वटा सवारी साधन प्रहरी नियन्त्रणमा ।।

ओम प्रकाश पौडेल । कपिलवस्तु । २४ वैशाख ।निधेषाज्ञा उल्लंघन गर्ने विभिन्न सवारी साधनलाई आज पनि कपिलवस्तु प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको छ ।...

कपिलवस्तुमा कोरोना संक्रमणबाट थप ५ जनाको मृत्यु ।।

ओम प्रकाश पौडेल । कपिलवस्तु ।कोरोना संक्रमणका कारण कपिलवस्तुमा पछिल्लो २४ घण्टामा थप ५ जनाको ज्यान गएको छ । ज्यान जानेमा कपिलवस्तु...

३ दर्जन वित्तिय सस्थाको एक हप्ता बन्द गर्ने निर्णय

कपिलवस्तु २४ वैशाख। वित्तिय सस्थाहरुमा जोखीम उच्च भएको भन्दै स्थानीय पालिकासंग बन्द गर्ने ब्यवस्था मिलाउन ती सस्थाले निरन्तर दिदै...

लुम्विनीका कोरोना अस्पतालमा ६ सय स्वास्थ्यकर्मी थप हुदै

बुटवल  २३ बैशाख । लुम्बिनी प्रदेश सरकारले स्वास्थ्यतर्फ ५ सय ८३ जनशक्ति थप गर्ने भएको छ। चार कोरोना...

Recent Comments