Home जिल्ला समाचार स्वर्गिय प्रमोदराज शर्मा स्मृती पत्रकारिता पुरस्कार कोहार र खटिकलाई

स्वर्गिय प्रमोदराज शर्मा स्मृती पत्रकारिता पुरस्कार कोहार र खटिकलाई

पुष १७ , कपिलवस्तु
कपिलवस्तुको तौलिहवामा स्वर्गिय प्रमोदराज शर्मा स्मृती पत्रकारिता पुरस्कार बितरण गरिएको छ । नेपाल प्रेस युनियन कपिलवस्तु शाखाले हरेक बर्ष बितरण गर्ने पुरस्कार जिल्लाका दुई सञ्चारकर्मीलाई दिईएको हो । साहित्यकार हरिराज शर्मा (हराश) का स्वर्गिय छोरा प्रमोदराज शर्माको स्मृतीमा युनियनले राखेको अक्षयकोषबाट जनही ५ हजार ५ सय ५५ रुपैया राशीको पुरस्कार बितरण गरिएको थियो । नेपाल प्रेस युनियनका केन्द्रिय अध्यक्ष बद्री सिग्देल र नेपाल पत्रकार महासंघका केन्द्रिय महासचिव रमेश बिष्ट, अक्षयकोषका संरक्षक हरिराज शर्माले सञ्चारकर्मी सोना खटिक र नारद कोहारलाई पुरस्कार रकम र प्रमाणपत्र प्रदान गरेका थिए ।


पुरस्कृत सञ्चारकर्मी खटिक रेडियो कपिलवस्तुकी स्टेशन म्यानेजर हुन भने कोहार साझा न्युजका कार्यकारी सम्पादक रहेका छन । पुरस्कृत सञ्चारकर्मी खटिकले पुरस्कारले सामाजिक उत्तरदायित्व सहितको पत्रकारिताका लागी थप जिम्मेबारी बोध गराएको बताईन । आफुले अभावका बिच एक दशक देखी पत्रकारितालाई नै कर्मथलो बनाएको स्मरण गर्दै पुरस्कार बापतको रकम आफुले पत्रकारिता क्षेत्रमा जोडेका दुई किशोरी पत्रकारको स्तरबृद्धिका खर्च गर्ने उनले प्रतिबद्धता जनाईन । अक्षयकोषका संरक्षक शर्माले पत्रकारिता क्षेत्रमा खटिएका कर्मशिल पत्रकारलाई पुरस्कृत हुन चयन गरेर युनियनले उदाहरणीय कार्य गरेको भन्दै प्रशंसा गरे ।


पत्रकारिताले समाजको ऐनाको काम गर्ने भएकाले परिवार गुमाएको पिडा पत्रकारिता क्षेत्रलाई सहयोग गरेर बिर्सन प्रयत्न गरेको उनले बताए । पत्रकार महासंघका केन्द्रिय सदस्य बसन्त गिरीले पत्रकारिता क्षेत्रको बृति बिकासमा अक्षयकोष निर्माणले सहयोग पुर्याएको बताउदै अन्य संगठनले समेत सो को सिको गर्नु पर्नेमा जोड् दिए । महासंघ शाखा अध्यक्ष डिलाराम भुसालले पत्रकारिताको मर्मलाई जिवन्त राख्न कार्यक्रमले प्रोत्साहित गरेको बताए ।पत्रकारलाई गरिने सम्मानले समाजमा भएका बेथिती र बिकृतीको उजागर गर्न जागर थपिएको प्रजिअ दिर्घ नारायण पौडेलले बताए । बिगतका परम्परागत शैली र तौर तरिकाले अगाडी बढ्न नसकिने भएकाले अभावका बिचमा पनि पत्रकार रुपान्तरीत हुनु पर्ने बेला आएको पत्रकार महासंघका केन्द्रिय महासचिव रमेश बिष्टले बताए । प्रबिधीका हिसावले रुपान्तरण हुनु अहिलेको प्रमुख चुनौती भएको बिष्टको भनाई थियो । कोभिड संक्रमणका बेला सबै भन्दा बढि सञ्चारकर्मी मारमा परे पनि सरकारले सञ्चारकर्मीलाई सहयोगका प्याकेज उपलब्ध गराउन नसकेको युनियनका केन्द्रिय अध्यक्ष बद्री सिग्देलले बताए ।


युनियनका जिल्ला सभापति गोपाल भण्डारीको अध्यक्षतामा सम्पन्न पुरस्कार बितरण समारोहमा बोल्दै अधिकारकर्मी रवि ठाकुर, काँग्रेस पुर्व जिल्ला सभापति राजेश आचार्य, पुर्व जिबिस सभापति रमेश शर्मा लगायतले युनियनको कार्यको प्रशंसा गरे ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

अक्सिजन नपाएर अस्पतालमै ८ संक्रमितको मृत्यु

30 वैशाख, बुटवल । रुपन्देहीका अस्पतालमा उपचाररत ८ जना कोरोना संक्रमितको अक्सिजन नपाएर मृत्यु...

बैशाख ३० मा रमजान र ३१ शुक्रवारका दिन ईद उल फितर मनाइने: राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपाल

२९, बैशाख, कपिलवस्तु आज नेपालको कुनै पनि भागमा चन्द्रमा देखिएन न त छिमेकी...

कपिलवस्तुमा जेष्ठ १० सम्म निषेधाज्ञा

२०७८ बैशाख २९ , कपिलवस्तु कपिलवस्तुमा बैशाख ३१ गतेसम्मको निषेधाज्ञा (लकडाउन) जेष्ठ १० सम्म थप हुने भएको छ...

तौलिहवा अस्पतालमा आउने अक्सिजन हाईज्याक, उपचाररत ५५ जनाको जीवन रक्षा गर्न अधिकारकर्मीको माग

कपिलवस्तु २८ बैशाख । कपिलवस्तु अस्पताल तौलिहवामा नियमित रुपमा आउने गरेको ५० सिलिण्डर अक्सिजन रुपन्देही प्रशासनको आदेशमा हाई ज्याक...

Recent Comments