Home जिल्ला समाचार प्रहरी हिरासतमै प्रहरीवाट कुटिए बालक

प्रहरी हिरासतमै प्रहरीवाट कुटिए बालक

 मणि प्रसाद गैेह्रे, कपिलवस्तु माघ ११


इलाका प्रहरी कार्यालय महाराजगंजमा १३ बर्षिय वालक माथि प्रहरीले निर्घात रुपमा कुटपिट गरेका छन् । सामान्य वालवालिकाको चोरिको विषयमा सोधपुछ गर्ने बहानामा प्रहरीले हिरासत भित्र २ वालकालाई कुटेको वालकले आरोप लगाएका छन् । महाराजगंज नगरपालिका वडा नं ३ चोहटी निवासी बर्ष १३ को वालक मुवारक मनिहार र सोही स्थान वस्ने वर्ष ११ का बकरुद्धिन मनिहारलाई प्रहरी कार्यालय भित्र सोधपुछ गर्ने क्रममा २ जना प्रहरीले कुटेको बालकले बताएका छन् । बालकलाई टाउको ,पेट र खुटमा लाठी तथा हातले हानेको बताएका छन् । मुवारक मनिहारका अनुसार कुटपिट गरेको र कुटेको कुरा बाहिर वा परिवारलाई भनेमा जिल्ला तथा अन्य स्थाानमा थुनामा राख्ने धम्की दिएको तर उनलाई दु ःख पिडा भएपछि घरमा गएर परिवारलाई जनाएका थिए । खुट चल्न नसकेपछि कपिलवस्तु अस्पताल तौलिहवामा उपचारको लागि घटना भएकै दिन राति शनिवार ८ बजे आएका थिए अस्पताल स्रोतका अनुसार बालकको खुट्मा कुटपिट गर्दा मासंपेसी सिथिल र सोइलिए भएको एक्सरे रिर्पोटमा उल्लेख छ ।
मुवारका बुबा गइसो मनिहारका अनुसार २ जना वालकलाई कार्यलय भित्र लगेर सोधपुछ गर्ने भनेर लगेको सो वेला वालक रोएको अवाज सुनेको थिए तर आफुले समान्य धम्की सोधपुछ होला भनेको थिए तर छोरालाई निर्घात कुटिएको रहेछ ।
बकरुद्धिन मनिहार र मुवारक मनिहार साथि रहेको बकरुद्धिनको घरवाट ५ हजार आइसी रकम चोरी भएको र सो चोरी मुवारकले गरेको आरोपमा उजुरी दिएपछि इलाका प्रहरीमा दुवै पक्षलाई वोलाइएको थियो । मुवारकले चोरी नगरेको बताउदै आएका थिए उनका अनुसार २ दिन चाउमिन तथा नास्ता बकरुद्धिन सिंग गरेको तर पैसा लिने र चोर्ने काम आफुले नगरेको बताएका थिए । तर उनका परिवारले छोराले चोरी नगरेको तर नास्ता खाजा खाएको भए आधा पैसा दिन्छु समेत भनेका थिए तर जवरजस्ती बालकलाई फसाउने र वालकलाई कुट्ने काम गरेको बताए ।
उता इलाका प्रहरी कार्यालय महारजगजंका प्रहरी नायव निरिक्षक होम बहादुर पनुले चोरिको केसमा वालकलाई सोधपुछ गरेको तर कुटपिट नगरेको बताए ।
प्रहरी हिरासतमा कसैलाई कुटपिट गर्ने अधिकार नभएपनि नावालक वालकलाई पिटेर मानसिक तथा शारििरक चरम यातना दिने तथा निर्घाट कुटपिट गर्ने कार्य निन्दनिय भएको अधिकारकर्मीहरुले बताएका छन् ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

बुद्धभूमिमा भोली देखि सञ्चालन हुने राष्ट्रपति रनिङ शिल्ड तथा चौथो मेयर कप खेलकुद प्रतियोगिताको तयारी पुरा

ओम प्रकाश पौडेल । कपिलवस्तु १३ फागुन ।बुद्धभूमि नगरपालिकाको आयोजनामा भोली देखि फागनु...

जनताको जीत भएको छ: मौलाना मशहूद खांं नेपाली

कपिलवस्तु, फाल्गुन १२ नेपाल कम्यूनिष्ट पार्टी (नेकपा) कृष्णानगर नगरकमिटी र राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपालको संयुक्त...

वाणगंगा स्तरिय डोरीतान संगठन गठन

ओम प्रकाश पौडेल । कपिलवस्तु । १२ फागुन । कपिलवस्तु डोरीतान संघको आयोजनमा वाणगंगा नगरस्तरिय...

१३ दिनभित्र संसद बोलाउन सर्वोच्चको आदेश

प्रतिनिधिसभा पुनर्स्थापना काठमाडाैं : सर्वोच्च अदालतले प्रतिनिधिसभा पुनर्स्थापना गर्ने फैसला गरेको छ। प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्रशमशेर जबरा...

Recent Comments