Home जिल्ला समाचार प्रहरी हिरासतमै प्रहरीवाट कुटिए बालक

प्रहरी हिरासतमै प्रहरीवाट कुटिए बालक

 मणि प्रसाद गैेह्रे, कपिलवस्तु माघ ११


इलाका प्रहरी कार्यालय महाराजगंजमा १३ बर्षिय वालक माथि प्रहरीले निर्घात रुपमा कुटपिट गरेका छन् । सामान्य वालवालिकाको चोरिको विषयमा सोधपुछ गर्ने बहानामा प्रहरीले हिरासत भित्र २ वालकालाई कुटेको वालकले आरोप लगाएका छन् । महाराजगंज नगरपालिका वडा नं ३ चोहटी निवासी बर्ष १३ को वालक मुवारक मनिहार र सोही स्थान वस्ने वर्ष ११ का बकरुद्धिन मनिहारलाई प्रहरी कार्यालय भित्र सोधपुछ गर्ने क्रममा २ जना प्रहरीले कुटेको बालकले बताएका छन् । बालकलाई टाउको ,पेट र खुटमा लाठी तथा हातले हानेको बताएका छन् । मुवारक मनिहारका अनुसार कुटपिट गरेको र कुटेको कुरा बाहिर वा परिवारलाई भनेमा जिल्ला तथा अन्य स्थाानमा थुनामा राख्ने धम्की दिएको तर उनलाई दु ःख पिडा भएपछि घरमा गएर परिवारलाई जनाएका थिए । खुट चल्न नसकेपछि कपिलवस्तु अस्पताल तौलिहवामा उपचारको लागि घटना भएकै दिन राति शनिवार ८ बजे आएका थिए अस्पताल स्रोतका अनुसार बालकको खुट्मा कुटपिट गर्दा मासंपेसी सिथिल र सोइलिए भएको एक्सरे रिर्पोटमा उल्लेख छ ।
मुवारका बुबा गइसो मनिहारका अनुसार २ जना वालकलाई कार्यलय भित्र लगेर सोधपुछ गर्ने भनेर लगेको सो वेला वालक रोएको अवाज सुनेको थिए तर आफुले समान्य धम्की सोधपुछ होला भनेको थिए तर छोरालाई निर्घात कुटिएको रहेछ ।
बकरुद्धिन मनिहार र मुवारक मनिहार साथि रहेको बकरुद्धिनको घरवाट ५ हजार आइसी रकम चोरी भएको र सो चोरी मुवारकले गरेको आरोपमा उजुरी दिएपछि इलाका प्रहरीमा दुवै पक्षलाई वोलाइएको थियो । मुवारकले चोरी नगरेको बताउदै आएका थिए उनका अनुसार २ दिन चाउमिन तथा नास्ता बकरुद्धिन सिंग गरेको तर पैसा लिने र चोर्ने काम आफुले नगरेको बताएका थिए । तर उनका परिवारले छोराले चोरी नगरेको तर नास्ता खाजा खाएको भए आधा पैसा दिन्छु समेत भनेका थिए तर जवरजस्ती बालकलाई फसाउने र वालकलाई कुट्ने काम गरेको बताए ।
उता इलाका प्रहरी कार्यालय महारजगजंका प्रहरी नायव निरिक्षक होम बहादुर पनुले चोरिको केसमा वालकलाई सोधपुछ गरेको तर कुटपिट नगरेको बताए ।
प्रहरी हिरासतमा कसैलाई कुटपिट गर्ने अधिकार नभएपनि नावालक वालकलाई पिटेर मानसिक तथा शारििरक चरम यातना दिने तथा निर्घाट कुटपिट गर्ने कार्य निन्दनिय भएको अधिकारकर्मीहरुले बताएका छन् ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

अक्सिजन नपाएर अस्पतालमै ८ संक्रमितको मृत्यु

30 वैशाख, बुटवल । रुपन्देहीका अस्पतालमा उपचाररत ८ जना कोरोना संक्रमितको अक्सिजन नपाएर मृत्यु...

बैशाख ३० मा रमजान र ३१ शुक्रवारका दिन ईद उल फितर मनाइने: राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपाल

२९, बैशाख, कपिलवस्तु आज नेपालको कुनै पनि भागमा चन्द्रमा देखिएन न त छिमेकी...

कपिलवस्तुमा जेष्ठ १० सम्म निषेधाज्ञा

२०७८ बैशाख २९ , कपिलवस्तु कपिलवस्तुमा बैशाख ३१ गतेसम्मको निषेधाज्ञा (लकडाउन) जेष्ठ १० सम्म थप हुने भएको छ...

तौलिहवा अस्पतालमा आउने अक्सिजन हाईज्याक, उपचाररत ५५ जनाको जीवन रक्षा गर्न अधिकारकर्मीको माग

कपिलवस्तु २८ बैशाख । कपिलवस्तु अस्पताल तौलिहवामा नियमित रुपमा आउने गरेको ५० सिलिण्डर अक्सिजन रुपन्देही प्रशासनको आदेशमा हाई ज्याक...

Recent Comments