Home प्रदेश समाचार तीन वर्षमा लुम्बिनी प्रदेशको विकास निर्माणमा अनुकूल आधार तयार- मुख्यमन्त्री पोखरेल

तीन वर्षमा लुम्बिनी प्रदेशको विकास निर्माणमा अनुकूल आधार तयार- मुख्यमन्त्री पोखरेल

कपिलवस्तु फाल्गुण ३ ।
लुम्बिनी प्रदेश सरकारले आफ्नो तेस्रो स्थापना दिवस (सोमबार) दाङकोराप्तीगाउपालिकामा मनाएको छ । कार्यक्रममा बोल्दै लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलले प्रदेश स्थापनाको तीन वर्ष पूरा भएको अवसरमा प्रदेश सरकार नागरिकको नजिकको सरकारको रुपमा स्थापित हुन सफल भएको उहाँले उल्लेख गर्नुभएको छ ।


संघीय शासन व्यवस्थामार्फत नागरिकका चुलिएका जनआकांक्षा पूरा गर्न आफुहरु प्रतिबद्ध रहेको भन्दै मुख्यमन्त्री पोखरेलले प्रदेश सरकारले शून्यबाट काम थाल्दै अघि बढ्दै गर्दा यो तीन वर्षको अवधिमा शासन प्रणालीको बलियो आधार तयार गर्न सफल भएको बताउनुभएको छ। तीन वर्षको अवधिमा प्रदेशको आवधिक योजना तयार भएको बताउँदै पोखरेलले सरकार सञ्चालनका लागि चाहिने आधारभूत कानून निर्माण गर्न सफल हुँदै सहज यात्राको बाटो तयार भएको जानकारी दिनु भएको छ।
प्रदेशको राजधानी र नाम सबैले अपनत्व महशुस गर्ने गरी विवादरहित ढंगले टुंगो लगाउन सफल भएको भन्दै उहाँले शून्यबाट काम थाल्दै अघि बढेको प्रदेश सरकार यतिखेर नागरिकले सुन्ने र देख्ने विन्दुमा आइपुग्दा एउटा छुट्टै खुशीको क्षणमा रहेको बताउनुभएको छ ।
स्थापना दिवस ३ दिन मनाउने प्रदेशको आन्तरिक मामिला तथा कानुन मन्त्रालयले निर्णय गरेको थियो । स्थापना दिवसको मूल समारोह प्रदेशको स्थायी राजधानी तोकिएको दाङको देउखुरीस्थित राप्ती प्राविधिक शिक्षालयको प्रांगणमा भएको छ । मुल समारोहलाई प्रदेश प्रमुख धर्मनाथ झाको उपस्थितिमा मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलले सम्बोधन गर्नुभएको थियो ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

बुद्धभूमिमा जारी खेलकुद अन्तर्गत आइतबार पनि विभिन्न स्पर्धा सम्पन्न ।। फागुन १४ देखि जारी प्रतियोगिता सोमबार समापन हुँदै ।।

ओम प्रकाश पौडल । कपिलवस्तु । १६ फागुन ।बुद्धभूमि नगरपालिकामा जारी राष्ट्रपति रनिङ शिल्ड तथा चौथो मेयर कप प्रतियोगिता अन्तर्गत आइतबार पनि...

मानिस हराएकोले खोजि गरिदिनुहुन परिवारको अपिल

ओम प्रकाश पौडेल । १६ फागुन, कपिलवस्तु ।यहिफागुन ९ गते स्यांजा देखि बुटवल हुँदै कपिलवस्तु बोडगाउँ आउने क्रममा आफ््ना पिता हराई रहेकोले...

बुद्धभूमिमा भोली देखि सञ्चालन हुने राष्ट्रपति रनिङ शिल्ड तथा चौथो मेयर कप खेलकुद प्रतियोगिताको तयारी पुरा

ओम प्रकाश पौडेल । कपिलवस्तु १३ फागुन ।बुद्धभूमि नगरपालिकाको आयोजनामा भोली देखि फागनु...

जनताको जीत भएको छ: मौलाना मशहूद खांं नेपाली

कपिलवस्तु, फाल्गुन १२ नेपाल कम्यूनिष्ट पार्टी (नेकपा) कृष्णानगर नगरकमिटी र राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपालको संयुक्त...

Recent Comments