Home प्रदेश समाचार रुपन्देहीमा पाँच सय बढी मासु पसल अबैध रुपमा सञ्चालनमा ।।

रुपन्देहीमा पाँच सय बढी मासु पसल अबैध रुपमा सञ्चालनमा ।।

रुपन्देहि ५ फागुन ।
रुपन्देहीमा पाँच सय बढी मासु पसल अबैध रुपमा सञ्चालन भैरहेका छन् । मापदण्डमा ल्याउन स्थानिय सरकारले केही पहल गरेको छैन् । जसले गर्दा बजारमा अस्वस्थकर मासुको बिक्रि बढेको छ भने सरकारले राजश्व गुमाइरहेको छ । तथ्यांक अनुसार रुपन्देहीमा एक हजार ७० जना व्यवसायी, समितिमा दर्ता भएर सञ्चालन भैरहेका छन् । अझै १३ सय बढी व्यवसायी, मासु व्यवसायी समितिमा दर्ता छैनन् । करिव २४ सय मासु व्यवसायीमा मात्रै ७० प्रतिशत करको दायरामा छन् । निश्चित पसल सञ्चालन नगरी खुला रुपमा मासु बिक्रि गर्ने दुई सय बढी छन् ।

सरकारले तोकेको मापदण्ड पालना नगरेका व्यवसायीहरु बिना दर्ता रोकटोक बिनै सहजै व्यवसाय गरिरहेका छन् । यसरी अबैध रुपमा सञ्चालन गरेका व्यवसायीले अस्वस्थकर मासु बिक्रि गर्ने गरेको मासु व्यवसायी समितिको आरोप छ । हरेक दिन भारतबाट लुकीछिपी कुखुरा, खसीबाख्रा आएपनि रोक्ने पहल नहुँदा सधैँ मूल्यमा अस्वस्थ प्रतिस्पर्धा हुने गरेको उनीहरुको गुनासो छ


रुपन्देहीको भारततर्फ ६० किलोमिटर सिमा क्षेत्र छ । सिमित क्षेत्रहरुमा सुरक्षा निगरानी भएपनि अधिकांश ठाउँमा सुरक्षा व्यवस्था छैन् । करिव तीन वर्ष यता रुपन्देहीका मासु पसलहरु अनुगमन गरिएको छैन् । अनुगमनको जिम्मा पाए पनि स्थानिय सरकार तथा अन्य सरोकारवाला निकाय मौन छन् ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपाल द्वारा ईद उल अज़हां(बकरा ईद)को शुभकामना व्यक्त

कृष्णनगर, कपिलवस्तु मुस्लिम धर्मावलंबी हरूले मनाउने महत्वपूर्ण चाड बकर इदको उपलक्ष्यमा राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपालका...

बकर इदमा सार्वजनिक बिदा दिने मन्त्रिपरिषद्को निर्णयको राष्ट्रीय मदरसा संघ द्वारा स्वागत

कृष्णनगर, कपिलवस्तु सरकारले साउन ६ गते सार्वजनिक बिदा दिएको छ। सोमबार बसेको मन्त्रिपरिषद्को बैठकले मुस्लिम...

मर्कजे अहले सुन्नत दरगाहें आला हजरत बरेलीको सहयोगले नेपालको गरिब परिवारमा राहत वितरण

कृष्णनगर/कपिलवस्तु कपिलवस्तुको कृष्णनगरमा रहेको अल जामियातुल बरकातिया लिलबनातमा कृष्णानगर नगरपालिका कोरोना प्रभावित गरिब पीड़ित असहाय...

Recent Comments