Home जिल्ला समाचार सरुवा रोग अस्पताल र आरोग्य सेवा केन्द्रको उद्घाटन

सरुवा रोग अस्पताल र आरोग्य सेवा केन्द्रको उद्घाटन

कपिलवस्तु २१ फागुन ।

कपिलवस्तुको चन्द्रौटामा रहेका दुई उपचार केन्द्रको उदघाटन भएको छ । कोरोना महामारीको समयमा कोरोना अस्पतालको रुपमा निर्माण गरिएको आइसुुलेसन सेन्टरलाई आधारभुत स्वास्थ्य सेवा अस्पाताल परिणत गरि उद्घाटन गरिएको छ । त्यस्तै सोहि अस्पतालसँग सटेको नागरिक आरोग्य सेवा केन्द्रको  पनि उद्घाटन भएको छ ।

उद्घाटन गर्दै लुम्बिनी प्रदेश सभा सदस्य अर्जुन कुमार केसीले यस क्षेत्रका नागरिकहरुको स्वास्थ्य सेवामा पहुत पर्याउनका लागि अस्पातल निर्माण गरिएको बताउनु भयो । यहाँको नागरिक सदैव स्वास्थ्य सेवाबाट बन्चित हुदै आएकोले लुम्बिनी प्रदेश सरकारको सहयोगले अस्पाताल निर्माण गरी स्वास्थ्य सेवा प्रवाह गरिने प्रदेश सभा सदस्य केसीले बताउनु भयो । अवको केहि समयमा प्रदेशस्तरी सरुवा रोग निर्माण हुने भएकोले अब यहाँका नागरिकहरुलाई सहज हुने बताउनुुभयो ।

कोभिड १९ कोरोना आइसोलेशन अस्पातालको रुपमा निर्माण गरिएको उक्त भवनलाई आधारभुत स्वास्थ्य सेवाको रुपमा विकास गरीएको शिवराज नगरपालिका नगर प्रमुख नेत्रराज अधिकारीले बताउनु भयो । दुवै अस्पाताल एकै स्थानमा भएकोले नागरिकहरुलाई सेवा प्वाह गर्न दक्ष डाक्टरको व्यवस्था गरिएको नगरप्रमुख अधिकारीले बताउनु भयो ।  

नागरिक आरोग्य सेवा केन्द्रको सेवा सुविधा विस्तार गर्दै लैजाने नगर प्रमुख अधिकारीले प्रतिबद्धता व्यक्त गर्नु भयो ।  शिवराज नगरपालिका चन्द्रौटामा रहेको नल्कुपको क्षेत्रमा ७६ लाख भन्दा बढीको लागतमा अस्पातालको निर्माण गरिएकाहो ।  आधारभुत स्वास्थ्य सेवा अस्पाताल र नागरिक आरोग्य सेवा केन्दमा आकास्मित सेवा २४ सै घण्टा सञ्चालनको तयारी रहेको शिवराज नगरपालिकाले जनाएको छ । उक्त अस्पातालमा  १ जना मेडिकल अफिसर, ३ जना स्टाप नर्स, १ जना परामिडिक्स र १ जना ल्याब टेक्नीसियनले सेवा दिनेछन । त्यस्तै  नागरिक आरोग्य केन्द्रमा १ जना मेडिकल अफिसर रहेका छन । 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपाल द्वारा ईद उल अज़हां(बकरा ईद)को शुभकामना व्यक्त

कृष्णनगर, कपिलवस्तु मुस्लिम धर्मावलंबी हरूले मनाउने महत्वपूर्ण चाड बकर इदको उपलक्ष्यमा राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपालका...

बकर इदमा सार्वजनिक बिदा दिने मन्त्रिपरिषद्को निर्णयको राष्ट्रीय मदरसा संघ द्वारा स्वागत

कृष्णनगर, कपिलवस्तु सरकारले साउन ६ गते सार्वजनिक बिदा दिएको छ। सोमबार बसेको मन्त्रिपरिषद्को बैठकले मुस्लिम...

मर्कजे अहले सुन्नत दरगाहें आला हजरत बरेलीको सहयोगले नेपालको गरिब परिवारमा राहत वितरण

कृष्णनगर/कपिलवस्तु कपिलवस्तुको कृष्णनगरमा रहेको अल जामियातुल बरकातिया लिलबनातमा कृष्णानगर नगरपालिका कोरोना प्रभावित गरिब पीड़ित असहाय...

Recent Comments