Home जिल्ला समाचार बुद्दभुमीमा अन्तर्राष्ट्रिय महिला दिवस विभिन्न कार्यक्रम गरि मनाईयो

बुद्दभुमीमा अन्तर्राष्ट्रिय महिला दिवस विभिन्न कार्यक्रम गरि मनाईयो

कपिलवस्तु २४ फागुन ।

  सन १८८९ मा क्लारा जेटकिनले महिला र पुरुषको समान अधिकारको लागि क्लारा जेट्किनले  आवाज उठाएपछी १९१० मार्च ८ मा डेनमार्कको कोपनहेगमा १७ देशका एकसय बढी महिलाले दोस्रो महिला सम्मेलन गरेका थिए  । सम्मेलनको निर्णय अनुसार सन १९११ मार्च ८ मा अन्तर्राष्ट्रिय श्रमिक  महिला दिवस मनाउन थालिएको हो  । सोही अनुरुप महिलाको सुरक्षा , सम्मान र रोजगार सम्वृद्द नेपालको आधार भन्ने मुल नाराका साथ १ सय ११ अन्तर्राष्ट्रिय महिला दिवस आज विभिन्न कार्यक्रम गरि मनाईएको छ । बुद्दभुमी नगरपालिकाले पनि भव्यताका साथ दिवस मनाएको छ । विभिन्न नारा सहितका  पम्पलेट, व्यानर सहित बुड्डि चोकबाट सुरुभएको र्याली नगरपालिकाको सभाहलमा गएर सभामा परिणत भएको थियो । 

बुद्दभुमी नगरपालिका नगरउपप्रमुखको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रममा  प्रमुख अथितिको आशनबाट बोल्दै  लुम्बिनी प्रदेश सभा सदस्य माला गोतामेले  महिलाले हिंसा सहेर बस्न नहुने बताउनुभएको छ । उहाँले अवसरको खोजी गर्दै क्षमता प्रदशन गर्न समेत महिलालाई आग्रह गर्नुभएको थियो  ।  प्रमुख प्रशाशकिय अधिकृत अनिल पौडेल, प्रशासकिय अधिकृत राजन पोख्रेल, विभिन्न वर्डाका अध्यक्ष , विभिन्न शाखाका प्रतिनिधि लगायतले महिला हक हितमा बोल्नु भएको थियो । बुद्दभुमी नगरपालिका सामाजिक विकास शाखाको आयोजना र किर्डाक नेपाल , इलाका प्रहरी कार्यालय गोरुसिङेको सहयोगमा सम्पन्न कार्यक्रममा ५ सय बढिको उपस्थिति रहेको थियो ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपाल द्वारा ईद उल अज़हां(बकरा ईद)को शुभकामना व्यक्त

कृष्णनगर, कपिलवस्तु मुस्लिम धर्मावलंबी हरूले मनाउने महत्वपूर्ण चाड बकर इदको उपलक्ष्यमा राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपालका...

बकर इदमा सार्वजनिक बिदा दिने मन्त्रिपरिषद्को निर्णयको राष्ट्रीय मदरसा संघ द्वारा स्वागत

कृष्णनगर, कपिलवस्तु सरकारले साउन ६ गते सार्वजनिक बिदा दिएको छ। सोमबार बसेको मन्त्रिपरिषद्को बैठकले मुस्लिम...

मर्कजे अहले सुन्नत दरगाहें आला हजरत बरेलीको सहयोगले नेपालको गरिब परिवारमा राहत वितरण

कृष्णनगर/कपिलवस्तु कपिलवस्तुको कृष्णनगरमा रहेको अल जामियातुल बरकातिया लिलबनातमा कृष्णानगर नगरपालिका कोरोना प्रभावित गरिब पीड़ित असहाय...

Recent Comments