Home जिल्ला समाचार तौलिहवा अस्पतालमा आउने अक्सिजन हाईज्याक, उपचाररत ५५ जनाको जीवन रक्षा गर्न अधिकारकर्मीको...

तौलिहवा अस्पतालमा आउने अक्सिजन हाईज्याक, उपचाररत ५५ जनाको जीवन रक्षा गर्न अधिकारकर्मीको माग

कपिलवस्तु २८ बैशाख ।

कपिलवस्तु अस्पताल तौलिहवामा नियमित रुपमा आउने गरेको ५० सिलिण्डर अक्सिजन रुपन्देही प्रशासनको आदेशमा हाई ज्याक भएको वताइएको छ । लुम्विनी अक्सिजन उद्योग रुपन्देहीवाट दैनिक रुपम ५० देखि ८० सिलिण्डर आउने गरी भएको संझौता अनुरुप भरेर सोमवार विहानै तौलिहवामा पठाउन तयार पारिएका सिलिण्डर आइतबारराती रुपन्देही प्रशासनको आदेश भन्दै उद्योगवाट कव्जामा लिएर प्रदेशिक अस्पताल बुटवलमा पुराइएपछि तौलिहवामा हाहाकार शुरु भएको हो ।
कपिलवस्तु अस्पतालका मेसु किशोर बन्जाडेका अनुसार उद्येगका संचालक रमेश खनालले आइतबार २ वजे उद्योगमा सुरक्षाकर्मी पसेर सम्पूर्ण सिलिण्डर उठाएर लगेकाले तौलिहवा पठाउन नसकेको वताउनु भएको जानकारी दिनु भयो । यो संगै कपिलवस्तु अस्पतालको आइसियूमा रहेका १० जना , कोेभिड वार्डमा रहेका २५ जना र आइशोलेशन अस्पतालमा रहेका २० जना गरी ५५ जनाको जीवन संकटमा पुगेकोहो ।
यता कपिलवस्तुका प्रमुख जिल्ला अधिकारी चक्रपाणी पाण्डेलाई यो विषयमा संपर्क गर्दा उहाको फोन उठेन । कपिलवस्तु अस्पतालमा उपचाररत ५५ जनाको जीवन रक्षा हुने गरी तत्काल अक्सिजन उपलब्ध हुने ब्यवस्था मिलाउन मानव अधिकार रक्षक समूह कपिलवस्तुका संयोजक दोलख वहादुर पछाई र उपभोक्ता हित संरक्षण मञ्चका अध्यक्ष भेषराज पाण्डेले अपिल प्रकासित गर्दै डिएमसीसी कपिलवस्तु समक्ष माग गर्नु भएको छ । पछिल्लो जानकारी अनुसार कपिलवस्तु जिल्ला प्रशासनको विशेष पहलमा कपिलवस्तु अस्पतालमा सोमबार साँझ ३० वटा सिलिण्डर आएकोछ । अरु सिलिण्डर पनि पठाउने प्रबिद्धता उद्योगले जनाएको छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

कपिलवस्तुमा कोरोना संक्रमितको संख्या निरन्तर घटदै

१ सय ५९ जना सकृय संक्रमित कपिलवस्तु ५ असारकपिलवसतुमा सकृय कोरोना सक्रमितको सख्या निरनतर घटदै गएको छ । स्वास्थ्य कार्यालय अनुसार शनिवार...

दोस्रो लहरमा रुपन्देहीमा ३१९ संक्रमितको मृत्यु, ।।

३० देखि ४९ वर्ष समूहका मात्रै २९ प्रतिशत ।।असार ५, भैरहवा–रुपन्देहीमा कोरोना भाइरस संक्रमणबाट हाल सम्म ४७६ जना कोरोना संक्रमितको मृत्यु भएको...

नेविसंघ र तरुण दल विपन्नको सहयोगमा जुट्दै ।।

५ असार कपिलवस्तु ।विपद् होस या अन्य समस्या समुदायमा देखिन साथ नेविसंघ र नेपाल तरुण दलका प्रतिनिधि समुदायमा पुने गर्दछन् ।विश्वभर...

प्रांगारिक खेती प्रर्बद्धन गर्न वाणगंगा २ का महिला कृषक समूहलाई उपकरण हस्तान्तरण ।।

पार्बती आचार्य कपिलवस्तु, ५ असार ।बाणगंगा नगरपालिका वडा नं. २ गोबडीहवास्थित ज्योती महिला कृषक समूहमा सञ्चालन भैरहेको...

Recent Comments